Liczba wydanych publikacji: 1205

Z czym do lasu?

Z czym do lasu?

Do lasu z instrukcją obsługi? Wygląda to na żart, choć książka w oryginalnej wersji niemieckiej nosi tytuł „Gebrauchsanweisung für den Wald” co się rzeczywiście kojarzy z Mozolnym Tłumaczeniem Użytkownikowi Jak Włączać Poszczególne Guziki Skomplikowanego Urządzenia. Niewątpliwie jednak coraz rzadziej wybieramy się do lasu, coraz mniej zostaje – również w Polsce, za przyczyną m.in. niedawnych działań rządowych – prawdziwie niedostępnych, albo nawet zwyczajnie nie zniszczonych przez ludzi fragmentów lasu z pradawnymi drzewami. Coraz mniej takich osób, które mogłyby dzieciom (przecież i nam dorosłym też…) powiedzieć do czego służy las i jak się w nim zachować, czego się spodziewać.

Okazuje się, że jednym z przysmaków leśnych może być część kory drzewa. Mogą być też niektóre owady, do spożywania których pewnie byłoby ciężko się przekonać. Co zrobić z kleszczem, jak go unikać? Dlaczego nie palić ognia w lesie? Co robić w lesie nocą? Na co warto zwrócić uwagę wybierając się do lasu w poszczególne pory roku? Peter Wohlleben po odkrywczym „Sekretnym życiu drzew”, ciekawym „Duchowym życiu zwierząt” i nieco wymuszonych „Nieznanych więziach natury” przypomina tą książką że ma prawdziwy talent do opowiadania, no i zna się na tym o czym pisze.

Wydawnictwo Otwarte po raz kolejny powierzyło nam przygotowanie książki Petera Wohllebena do druku. Tym razem postarało się także o bardzo przyjemną i przemyślaną szatę graficzną. W tej publikacji nie ma reprodukcji fotografii, jak w „Sekretnym…” i „Duchowym…”, są za to grafiki i wykorzystanie wielu kolorów, co każe nam, czytelnikom, oczyma wyobraźni zbliżyć się bardziej do bogatego leśnego świata… Brawo za projekt! Łamanie było niezwykłym wyzwaniem, ale takie właśnie wyzwania z wielką chęcią podejmujemy i z satysfakcją dzielimy się nimi z Czytelnikami. Napiszcie zresztą sami, jakie są Wasze wrażenia? Zapraszamy na naszego bloga, tam też niebawem tekst o nowej książce Wohllebena.

Wydawnictwo Otwarte przyłożyło się też do ładnej prezentacji książki na swojej stronie, zobaczcie sami, a kupcie na stronie Znaku.