Liczba wydanych publikacji: 1205

Piersi

Piersi

Kristin Funk to chirurg onkologiczny, amerykańska lekarka której życiowym mottem jest ochrona kobiecych piersi.

Korzystając ze swojego ogromnego doświadczenia przygotowała poradnik dla wszystkich kobiet, niezwykle pomocny w trosce o zdrowie.

Sprawa dotyczy każdej i każdego z nas, przeczytaj i przekonaj się sama, lub przekonaj Ją, jak ważne jest samobadanie i profilaktyka. O tym m. in. jasno i dokładnie pisze autorka, przy okazji rozprawiając się z różnymi mniej lub bardziej szkodliwymi mitami na temat raka piersi.

Przytaczamy tu fragment dotyczący dziedziczności genetycznej: „87 procent kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi, nie miało jednak ani jednej krewnej pierwszego stopnia, której postawiono by taką diagnozę. W rzeczywistości obecnie tylko od 5 do 10 procent przypadków raka piersi okazuje się dziedzicznych  – to znaczy choroba wystąpiła dlatego, że dziecko otrzymało od rodzica nieprawidłowe, zmutowane geny”. Autorka zachęca dalej:  „Słyszałaś o jeszcze innym micie i nie wiesz, jaka jest prawda? Chcę się o tym dowiedzieć! Wejdź na https://pinklotus.com/powerup/resources/breastmyths/ i dokładnie mi o tym opowiedz. Ze zgłoszonych mitów wybieram najciekawsze i obalam je dla was na blogu Pink Lotus Power Up”.

Książkę mieliśmy przyjemność opracować na zlecenie Wydawnictwa Otwartego, w znacznej mierze w czasie letnich miesięcy tego roku. Swoją premierę miała na początku października 2018 r. Tym razem oprócz przygotowania redakcyjnego mieliśmy przyjemność dołożyć swoje trzy grosze do warstwy graficznej książki.

Posłuchaj! To nie jest sztywny podręcznik medyczny, który będziesz chciała/chciał cisnąć w kąt po przeczytaniu pierwszych 10 stron! Czyta się „raz, dwa”, jak pisze na swoim blogu Lady Margot. Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku, jestem tego samego zdania co autorka tego wpisu: „Piersi” to jedna z najważniejszych tegorocznych książek, a przy tym bardzo pomocna. Poszukaj koniecznie w najbliższej księgarni lub na stronie Znaku, zajrzyj i przekonaj się sama/sam.