Liczba wydanych publikacji: 1205

Serce świadomości

Serce świadomości

W lutym skończyliśmy prace przy książce „Życie w świadomym wszechświecie” Ebena Alexandra, zamówionej u nas przez Wydawnictwo Znak. Przetłumaczony z oryginału tytuł został w ostatnim etapie prac zmieniony na „Serce świadomości”. Zgodnie z polityką wydawnictwa, książkę sprzedawała w pierwszej fazie wyłącznie księgarnia Znaku, a od 11 marca 2019 roku dostępna jest również w innych punktach sprzedaży.

Eben Alexander naukowymi metodami bada zjawiska niewyjaśnione: od przeczuć, proroczych snów czy déjà vu, które dobrze znamy, po kontakty ze zmarłymi, telepatię, doświadczenia nieba, uzdrawianie za pomocą energii, wspomnienia z minionych wcieleń czy przebłyski geniuszu. Łączy wywód naukowy ze świadectwami osób, które doświadczyły niewytłumaczalnego.

Jak pisze autor w podsumowaniu swojej drugiej książki (pierwsza, „Dowód”, została przed paru laty bestsellerem), pragnie „pomóc współczesnemu inteligentnemu czytelnikowi, sceptykowi o prawdziwie otwartym umyśle (takim jak ja przed zapadnięciem w śpiączkę) ukształtować bogatszy światopogląd, w pełni odzwierciedlający zarówno naukową, jak i duchową naturę każdego z nas. „Serce świadomości” jest kolejnym krokiem prowadzącym do tego celu. Niech wnikliwy, sceptycznie nastawiony czytelnik o otwartym umyśle odkrywa własną drogę do krzepiącego, wyzwalającego światopoglądu, który w pełni integruje współczesną duchowość z wynikami najnowszych badań w dziedzinie fizyki, kosmologii i świadomości.