Liczba wydanych publikacji: 1205

10 razy FIZYKA

10 razy FIZYKA

W maju 2023 roku ukazało się drukiem kolejne, już 10. wydanie podręcznika, w którym przedstawiamy zadania z Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Znajdziesz tam pełne treści zadań oraz ich rozwiązania. Publikację przygotowujemy we współpracy z Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Autorami są pracownicy naukowi WFiIS AGH: prof. Janusz Wolny, prof. Łucjan Pytlik, dr Paweł Armatys oraz dr Radosław Strzałka.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH organizowana jest od 2007 roku. Nasza książka towarzyszy kolejnym jej edycjom już od 10 lat, co roku wznawiana w zaktualizowanym o najnowsze zadania wydaniu. Laureaci Olimpiady mogą otrzymać indeks Akademii Górniczo-Hutniczej niezależnie od wyników matury. Pierwszy etap Olimpiady corocznie odbywa się wczesną jesienią, dlatego przygotowania do niej warto rozpocząć od pracy z naszym podręcznikiem nieco wcześniej 🙂

Podręcznik zawiera obszerny materiał z mechaniki, termodynamiki, elektromagnetyzmu, optyki wraz z elementami fizyki współczesnej, pozwalający na samodzielne powtórzenie całego zakresu materiału szkoły średniej.

Jeśli chcesz wziąć udział w Olimpiadzie o DI AGH możesz wybrać inny dział nauki. Ma ona również swoje wersje matematyczną, chemiczną, geograficzną i informatyczną.

Zobacz też nasze podręczniki zawierające zadania Olimpiady o DI AGH z zakresu matematyki oraz chemii.