Liczba wydanych publikacji: 1205

WILCZYCA

WILCZYCA

Książka „American Wolf: A True Story of Survival and Obsession in the West” ukazała się w 2017 nowojorskim wydawnictwie Crown Publishing Group, które jest członkiem Penguin Random House LLC. Krakowskie Wydawnictwo Otwarte niemal natychmiast podjęło decyzję o wydaniu jej na polskim rynku, korzystając z usług naszego wydawnictwa. Przez pewien czas nie było pewne, czy książka ukaże się pod tytułem „Wilk”, czy też „Wilczyca”. Rzecz bowiem dotyczy w dużej mierze przewodniczki stada, wilczycy nazwanej „Szóstką”, na przykładzie której opowiedziane są losy sprowadzonych ponownie do amerykańskiego Yellowstone – najbardziej znanego parku narodowego na świecie.

Ta bezstronna relacja otwiera czytelnikowi oczy na konieczność troski o niezakłócanie odwiecznych relacji panujących w przyrodzie. Człowiek niestety przyczynia się do tych zaburzeń w wyniku swoich mniej lub bardziej świadomych działań.

Już pod koniec roku 2017 otrzymaliśmy pierwszą partię tekstu do opracowania redakcyjnego. Tłumaczenie zostało więc dokonane w iście ekspresowym tempie, na szczęście książka na tym nie ucierpiała – także dzięki skutecznemu wsparciu naszych redaktorów. Naszym zadaniem było jak zwykle kompleksowe przygotowanie tekstu do wydania, w skład czego wchodziło tym razem także spolszczenie oryginalnej mapy terenu amerykańskiego parku Yellowstone, czyli m.in. edycja otrzymanych bitmap.

„Wilczyca” była gotowa do druku 13 lutego br., a od niedawna można ją nabyć w internetowej księgarni Wydawnictwa Znak.