Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Liczba wydanych publikacji: 955

Co robimy?

Naszą domeną jest OUTSOURCING WYDAWNICZY, czyli wykonywanie wszystkich czynności związanych z opracowaniem publikacji, od zredagowania tekstu do przygotowania do druku.

Działamy na zlecenie innych wydawnictw, a także uczelni, instytucji i osób prywatnych.
Szczególnie polecamy nasze usługi w przygotowaniu specjalistycznych publikacji skomplikowanych merytorycznie i technicznie, zawierających wykresy, schematy, wzory matematyczne, przeznaczonych dla wymagających odbiorców.
Posiadamy duże doświadczenie w redakcji merytorycznej i profesjonalnym opracowaniu edytorskim publikacji naukowych, popularnonaukowych i beletrystyki.

Kim jesteśmy?

Nasz doświadczony trzydziestoosobowy zespół składa się z redaktorów, korektorów, operatorów DTP i redaktora technicznego.
Jesteśmy absolwentami m.in. wydziałów filologii, filozofii i fizyki krakowskich wyższych uczelni, pracującymi w branży wydawniczej od kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat.
Wśród redaktorów merytorycznych są osoby specjalizujące się w tekstach beletrystycznych i literaturze naukowej, opracowaniu tłumaczeń, przygotowaniu indeksów rzeczowych itd.


Zespół redaktorski prowadzi Joanna Hołdys Absolwentka teatrologii na UJ, ma prawie trzydziestoletnie doświadczenie w branży wydawniczej.
Zajmuje się redagowaniem tekstów, prowadzeniem tytułów, koordynacją procesu wydawniczego, doborem współpracowników, kontrolą jakości itd. przy wszelkiego rodzaju projektach wydawniczych.

Zespół łamiących prowadzi Andrzej Choczewski Absolwent fizyki na UJ, ma piętnastoletnie doświadczenie w branży wydawniczej.
Zajmuje się opracowaniem graficznym publikacji, składem i łamaniem tekstów oraz przygotowywaniem materiałów do druku. Prowadzi proces wydawniczy, nadzoruje proces druku.

Zaufali nam

Opracowaliśmy kilkaset książek dla kilku dużych, liczących się w Polsce wydawnictw, w tym: Wolters Kluwer Polska, Znak, Wydawnictwo Otwarte.
Od niedawna wchodzimy na rynek książkowy z publikacjami wspierającymi osoby z autyzmem, wydawanymi wspólnie z Krakowskim Oddziałem Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Przygotowywaliśmy publikacje także dla Wydawnictwa Naukowego PWN, krakowskiego Wydawnictwa ALELLUJA, Szkolnego Wydawnictwa Omega, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Akademii Ekonomicznej, Wydawnictwa Alfa Sagittarius, Fundacji „Wspólnota Nadziei” i innych.

Jak pracujemy?

Dla zapewnienia sprawności i dokładności opracowania staramy się wykonywać większość etapów prac na plikach elektronicznych, tradycyjnym technikom z użyciem wydruku pozostawiając tylko niektóre wymagające tego korekty.

 • Redakcja wykonywana jest w plikach tekstowych, korekty opisywane w plikach PDF. Korzystamy z pakietów Adobe na platformie Windows.
 • Klient przesyła nam tekst do opracowania, określając proponowane etapy prac.
 • Weryfikujemy je, a następnie przedstawiamy ewentualne sugestie oraz naszą wycenę z uwagami.
 • Uzgadniamy harmonogram prac z wydawcą i autorem.
 • W trakcie redakcji pozostajemy w kontakcie z autorem, wszelkie wątpliwości podczas dalszych prac również wyjaśniamy z autorem i wydawcą.
 • Tekst łamiemy w przygotowanej makiecie, wykonujemy korekty po łamaniu, nanoszenie poprawek i sprawdzenie ich naniesienia.
 • W uzgodnionym terminie autor otrzymuje do korekty autorskiej wydruk lub plik PDF.
 • Po sprawdzeniu przez redaktora technicznego poprawności publikacji i naniesienia wszystkich poprawek przygotowujemy pliki do druku.
 • Archiwizowane są wszystkie etapy prac, jak również korespondencja mailowa i historia zmian w plikach.
 • Po zakończeniu prac klient otrzymuje płytkę z wersją otwartą i gotowym do druku plikiem.

Nasze atuty

 • Szybkość – krótki czas opracowania
 • Kompetencja – doświadczenie i odpowiednie wykształcenie
 • Terminowość – dokładne określenie harmonogramu i przestrzeganie reżimu czasowego
 • Wszechstronność i profesjonalizm – podejmujemy najtrudniejsze wyzwania
 • Opieka redaktora prowadzącego – wsparcie klienta w każdym etapie procesu
 • Internetowa obsługa – niezależność od siedziby klienta