Liczba wydanych publikacji: 1205

Rakietowi miliarderzy lub… bankruci

Rakietowi miliarderzy lub… bankruci

Jak przekonuje autor książki „Rakietowi miliarderzy” Tim Fernholz, na kosmicznym biznesie można zarobić, ale dość łatwo jest nie zobaczyć złamanego szeląga zysku z zainwestowanych milionów dolarów… Bardzo chcieli tego dokonać m.in. Jeff Bezos, Elon Musk i Richard Branson. Według słów cytowanych przez jednego z nich, aby zarobić dużo kasy w tym biznesie, trzeba włożyć jej jeszcze więcej. No, ale jak kogoś stać… to może ryzykować i oglądać kilkunastokrotne fiasko swoich – kosztujących krocie – eksplodujących przy starcie rakiet, które miały wynieść kosztowne instrumenty w kosmos, a w zamian nabić kabzę inwestorom 🙂

Tę szesnastoarkuszową pozycję przygotowaliśmy w trzy miesiące dla Znaku Horyzont. Horyzont to marka Znaku z ambicjami i osiągnięciami na niwie literatury historycznej (m.in. Friszke, Davies, Beevor, Zaremba) i współczesnej literatury faktu. Tu mamy rzeczywiście „świeże bułeczki”: otrzymujemy na tacy m.in. informacje o planach firmy Jeffa Bezosa Blue Origin ogłaszanych całkiem niedawno. „Jesteśmy gotowi sprowadzić prywatny kapitał i połączyć go z siłami NASA, aby wspólnie powrócić na lunarną powierzchnię” – powiedział kierownik firmy w 2017 roku.

Tę książkę czyta się z kosmiczną prędkością, a udostępniona została czytelnikom przez Znak Horyzont w najbardziej odpowiednim momencie – tuż przed rozpoczęciem letnich wakacji 2019 roku. Warto wziąć ją ze sobą na plażę lub do lasu!