Liczba wydanych publikacji: 1205

Mater Terribilis

Mater Terribilis

Książka przygotowana w naszym Wydawnictwie na zlecenie Wydawnictwa ZNAK
Opracowanie obejmowało:
• adiustację
• skład i łamanie
• dwie korekty
• obsługę korekty autorskiej

Szczegóły produktu

Tytuł: Mater Terribilis
Autor: Valerio Evangelisti
Format: 168 x 240
Oprawa: miękka
Objętość: 400 str.
Wydano: nakładem Wydawnictwa ZNAK 2007 r.
ISBN: 978-83-240-0865-0
Opis: Książka przygotowana przez nasze Wydawnictwo na zlecenie Wolters Kluwer Polska.
Opracowanie obejmowało: redakcję, korekty, indeksy, skład i łamanie.
Inkwizytor Nicolas Eymerich na specjalne życzenie papieża rusza z misją do francuskiego biskupstwa Cahors, by rozwiązać zagadkę śmierci dwóch dominikanów. Opanowane przez Anglików tereny plądrują maruderzy i niszczy plaga chrząszczy. Wysłanników dręczą wizje i diabelskie majaki. W dodatku do grupy przyłącza się bezczelna dziewczyna Éliane, która burzy spokój myśli inkwizytora… Prawda okaże się gorsza od sennego koszmaru.
Pół wieku później Joanna d'Arc wiedzie Francję ku zwycięstwu w wojnie stuletniej. Otoczona przez rozpustników i intrygantów, nawiedzana wizjami świętych dziewczyna stopniowo staje się zabawką w rękach sił tego… i innego świata.
W odległej przyszłości toczy się wojna o media i władzę nad światem, w której na polach bitewnych walczą demony i monstra, a supernowoczense technologie przenikają się z okultyzmem. Mater Terribilis jest najbardziej monumentalną z dotychczas wydanych książek o inkwizytorze Eymerichu. Mistrzowsko splecione plany czasowe, średniowiecze, wykorzystanie magii i mitów to znaki rozpoznawcze Evangelistiego.