Liczba wydanych publikacji: 1205

II wojna światowa na morzu

II wojna światowa na morzu
DOCZEKALIŚMY SIĘ! Księga pełna opowieści o kluczowych, choć nieraz mało znanych działaniach morskich z drugiej wojny światowej, z bestsellerowej historycznej serii Znaku Horyzont – „II wojna światowa na morzu” – wydrukowana! Z satysfakcją i dumą, bo to dzieło zespołu Wydawnictwa JAK, ogłaszamy, że jest już dostępna w sprzedaży, od poniedziałku 26.10.2020 nie tylko na stronie Wydawnictwa Znak.
To 880-stronicowa księga zawierająca 27 rozdziałów oraz szczegółowy indeks obejmujący również nazwy okrętów wojennych. Pracowaliśmy nad nią intensywnie pod koniec roku 2019 i w pierwszych miesiącach 2020. Była gotowa jeszcze przed pandemią COVID-19, której zaistnienie było jedną z przyczyn przesunięcia przez Znak Horyzont planowanej premiery książki.
Wydawca pisze, że „To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939–1945”. Ciekawe wg nas są szczególnie dokładne mapki manewrowe poszczególnych starć wojennych. W księdze nie brakuje również zdjęć, można zobaczyć m.in. fizjonomie najważniejszych graczy – dowódców wrogich armii. Polski czytelnik znajdzie także opis pościgu i zatopienia w dniu 27.05.1941 roku jednego z najbardziej znanych i największych pancerników floty niemieckiej – „Bismarcka”, w których to działaniach brał udział m.in. polski niszczyciel ORP „Piorun”. 50-tysięcznikowi „Bismarck” poświęcony jest cały 7 rozdział „II wojny światowej na morzu”.
Autor księgi, Craig Symonds jest jednym z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. Ta monumentalna księga stanowi ukoronowanie jego badań.
A jeśli pamiętacie film „Bitwa o Midway”, szykujcie się do niespodzianki, jaką szykuje Wam w pierwszych miesiącach 2021 roku SIW Znak przy naszej pomocy …