Liczba wydanych publikacji: 1205

Europa zimnej wojny

Europa zimnej wojny

Książka przygotowana w naszym Wydawnictwie na zlecenie Wydawnictwa ZNAK.
Opracowanie obejmowało:
• redakcję
• skład i łamanie
• dwie korekty
• obsługę korekty autorskiej

Szczegóły produktu

Tytuł: Europa zimnej wojny
Autor: Jerzy Holzer
Format: 165 x 235
Oprawa: Twarda
Wydano: nakładem wydawnictwa Znak, 2012 r.
ISBN: 978-83-240-1892-5
Opis: Pasjonująca historia powojennej Europy.

 

Czy możliwe jest kompetentne, pełne, a zarazem przystępne przedstawienie pięćdziesięciu lat historii kontynentu europejskiego? Jeden z najwybitniejszych polskich historyków – Jerzy Holzer – udowadnia w swej nowej książce, że tak.

 

Powojenne pięćdziesięciolecie to czas, w którym Europa – strącona przez wojny światowe z przodującej pozycji w świecie – znalazła się na linii frontu. O jej losie decydowały w znacznej mierze rozgrywki na linii Kreml – Biały Dom, a na linii „od Szczecina nad Bałtykiem po Triest nad Adriatykiem” zapadła żelazna kurtyna. Wydawać by się mogło, że Europa straciła wszystko. Zimna wojna nie zdołała jednak jej odebrać miana najciekawszego kontynentu.

Największe w dziejach wędrówki ludów, rewolucje polityczne i kulturowe, nędza i gospodarczy rozkwit, dyktatorzy i demokraci, zjednoczenia i separatyzmy, pojednanie i terroryzm. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie to działo się w tym nudnym – na pierwszy rzut oka – miejscu.

 

Unikalne spojrzenie autora, stroniące od efekciarstwa, doskonałe pióro oraz historyczna erudycja sprawiają, że to najlepszy w języku polskim tekst o historii Europy po wojnie. Europa zimnej wojny to praca historyczna najwyższej próby!