Liczba wydanych publikacji: 1205

D-Day Bitwa o Normandię

D-Day Bitwa o Normandię

Książka przygotowana w naszym Wydawnictwie na zlecenie Wydawnictwa ZNAK
Opracowanie obejmowało:
• skład i łamanie

Szczegóły produktu

Tytuł: D-Day Bitwa o Normandię
Autor: Antony Beevor
Format: 150 x 235
Oprawa: Twarda z obwolutą
Wydano: nakładem Wydawnictwa Znak, 2010r.
ISBN: 978-83-240-1354-8
Opis:  

Najnowsza książka Antony'ego Beevora, autora bestsellerowego Stalingradu.

6 czerwca 1944 brytyjscy i amerykańscy żołnierze rozpoczęli inwazję na Normandię. Ten dzień przeszedł do historii jako D-Day. Przeprowadzona na gigantyczną i bezprecedensową skalę operacja, w której wzięło udział niemal trzy miliony żołnierzy, stała się początkiem końca Trzeciej Rzeszy.

Antony Beevor – brytyjski historyk, który zdobył sobie fanów na całym świecie książkami takimi jak Berlin 1945Upadek czy Walka o Hiszpanię – dotarł do wielu nie znanych wcześniej materiałów. Przeprowadził badania w 30 różnych archiwach, w 6 krajach, co czyni z D-Day najlepiej udokumentowaną książkę o bitwie o Normandię. Autor kreśli fascynujący obraz inwazji, której rozmiary zdumiały nawet Stalina. Dowodzone przez Eisenhowera wojska zaskoczyły Niemców, ale ci nie kapitulowali – dywizje Wehrmachtu i Waffen-SS podjęły próbę rozpaczliwie zaciekłej obrony. Efekt brutalnych walk wkrótce dotknął ludność cywilną, a północna Francja zamieniła się w krwawe piekło. Zwycięstwo zostało okupione ofiarą tak wielką, że nie pozwalało na pełną radość i miało wpływ na późniejsze relacje między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

Beevor przedstawił te dramatyczne wydarzenia z rozmachem i obrazowością, której nie powstydziłaby się niejedna wojenna hollywoodzka superprodukcja. W stylu, który czytelnicy znają z jego Stalingradu, pokazuje prawdziwe doświadczenie wojny.

„Beevor z każdą kolejną książką jest coraz lepszy”.

„Kirkus Review”

„Jedną z mocnych stron Beevora jest umiejętność opisania codziennego życia zwykłych żołnierzy: jedzenia, pogody, zapachu, nastrojów, lęków… Prawdopodobnie to czyni D-Day tak świetną książką”.

„USA Today”

Nieznane fakty o D-Day
(Paweł Woźnikowski)

Wydawało mi się, że o lądowaniu aliantów w Normandii wiem już prawie wszystko. Jakie dywizje brały udział, kto dowodził, jakie bitwy stoczono, i tak dalej. No właśnie – wydawało mi się. Lektura książki Beevora odkryła mi sferę dotychczas nie znaną, czyli warunki samej walki, jaką toczyli żołnierze amerykańscy, brytyjscy, kanadyjscy, niemieccy oraz jeszcze wielu innych narodowości.  …