Liczba wydanych publikacji: 1205

Co robią kruki w londyńskiej Tower?

Co robią kruki w londyńskiej Tower?

Z tą historią zapoznaliśmy się przygotowując dla wydawnictwa Znak Literanova książkę Christophera Skaife „Strażnik kruków”.

Jej autor nosi dumny tytuł STRAŻNIKA PAŁACU I TWIERDZY JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI, CZŁONKA PRZYBOCZNEJ STRAŻY KRÓLEWSKIEJ Z ODDZIAŁU GWARDII YEOMENÓW, a angielski tytuł książki brzmi równie dumnie: „The Ravenmaster”. Zadedykowana jest m.in. „krukom z Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości”.
Opracowanie tej niedużej pozycji w pełnym zakresie zajęło nam niewiele ponad dwa miesiące. Z początkiem marca oddaliśmy tekst gotowy do Wydawnictwa Znak, a już w kwietniu książka pojawiła się w sprzedaży.
Skąd wzięły się kruki w Tower? Nie przebywają tam bynajmniej w charakterze więźniów. Sprawdźcie sami 🙂  Jeśli nie jesteście przekonani do kruków – które nieco odstają od innych przedstawicieli swojego ptasiego gatunku, przeczytajcie tę opowieść strażnika kruków z Tower.

A warto, ponieważ, jak sam autor pisze, „żeby sprawdzić się jako strażnik, trzeba być dobrym gawędziarzem. Inaczej po prostu się nie da.” Możemy zaświadczyć, że się sprawdził 🙂