Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Liczba wydanych publikacji: 882

Olimpiada o Diamentowy Indeks. Matematyka

Utworzono: 17 czerwiec 2017

W czerwcu 2017 roku do dwóch wydanych przez nas dotąd zbiorów zadań z rozwiązaniami, jakie znalazły się w dziewięciu dotychczasowych edycjach Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie, dołączył trzeci zbiór, zapewne najważniejszy dla wielu przygotowujących się do tego konkursu kandydatów na studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. W 2015 roku wydaliśmy rozwiązania zadań z Chemii, od początku Olimpiady o Diamentowy Indeks, czyli od roku 2007/08, do roku 2013/14. Co roku aktualizujemy wydanie zadań z Fizyki, niedawno opublikowaliśmy wydanie czwarte, uzupełnione o najnowsze zadania z sezonu 2016/17. Wydanie pierwsze Matematyki obejmuje okres 2007/08 - 2015/16.

Sekretne życie drzew

Utworzono: 09 styczeń 2017

„Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena w tłumaczeniu Ewy Kochanowskiej to przygotowany przez nas dla Wydawnictwa Otwartego jeden z bestsellerów ostatnich miesięcy ubiegłego roku. Po sukcesie pierwszego rzutu Wydawnictwo Otwarte zdecydowało o błyskawicznym przygotowaniu wersji z sześćdziesięcioma kolorowymi ilustracjami, w zwiększonym formacie. Książka zyskała w ten sposób większą wagę, ale i niezwykły walor poznawczy, szczególnie ciekawy dla miłośników przyrody polskiej, jako że zamieszczone zdjęcia autorstwa dwóch polskich fotografów Krzysztofa Onikijuka oraz Adama Ławnika wykonano w większości w Białowieskim Parku Narodowym. Przygotowanie drugiego ilustrowanego wydania zajęło nam nieco ponad 14 dni.

Różany

Utworzono: 19 grudzień 2016

"Różany" Bogny Ziembickiej to nietypowe wydanie wszystkich tomów sagi o Różanach w dwóch książkach dostępnych we komplecie. Zdecydowaliśmy się na tę formę z myślą o wygodzie Czytelnika, by mógł mieć pod ręką całą opowieść, a nie musiał przerzucać ponadtysiącdwustustronicowej księgi. Dlatego tomy pierwszy i drugi czyli "Droga do Różan" i "Wiosna w Różanach" mieszczą się w pierwszej części – książce, która ma 604 strony, a tomy od trzeciego do piątego czyli "Tylko dzięki miłości", "Bądź przy mnie" i "Na zawsze Różany" znajdują się w drugiej części – księdze o 664 stronach. Komplet sprzedawany jest razem po bardzo atrakcyjnej cenie, o której zdecydowaliśmy, aby ułatwić Czytelnikowi dostęp do całej sagi, która w tym wydaniu jest przejrzana i uzupełniona przez Autorkę. Całkowicie nowe grafiki wewnątrz oraz nową szatę graficzną okładki Różan zaprojektowała Barbara Widłak.

Siedem lat później

Utworzono: 05 październik 2016

Rozmowa Doroty Wellman z Januszem L. Wiśniewskim nie toczy się wokół "S@motności w sieci", z której to książki Janusz L. Wiśniewski znany był przede wszystkim siedem lat temu, kiedy to odbył się pierwowzór rozmowy opublikowanej w niniejszym tomie... Z tegorocznej rozmowy wynika, że Autor wolałby być wreszcie kojarzony również z innymi tytułami... A po tych siedmiu latach ma ich na swoim koncie już ponad dwadzieścia! Jest m.in. bardzo wziętym autorem w Rosji. A przy tym zawodowym informatykiem. To nie wywiad, to rozmowa dwóch przyjaciół, aczkolwiek stroną bardziej "nagabującą" pozostaje Dorota Wellman. Książkę przygotowaliśmy dla Znaku Literanova w przeciągu sześciu tygodni.

Nietypowa baba ze mnie

Utworzono: 21 wrzesień 2016

Nasze prace w trybie przyspieszonym nad książką "Nietypowa baba ze mnie" na zlecenie marki Znak Literanova zakończyliśmy 21 września 2016, choć premiera dopiero w listopadzie. Czterysta szesnaście stron, na których znajdujemy m.in. dwadzieścia dziewięć zdjęć z różnych okresów życia Aktorki, niestety niekolorowych, choć to zupełnie nie ujmuje uroku Pani Annie Seniuk. Rozmowę prowadzi Magdalena Małecka-Wippich, prywatnie córka Aktorki. Jak pisze, nie było to łatwe, by zaplanowana przez samą p. Seniuk książka zaczęła nabierać realnego kształtu. Termin przekazania obiecanego tekstu do wydawcy ustalono na lato 2016. Tymczasem Aktorka późną wiosną uspokaja: "„Góra tydzień, dwa i możemy zaczynać”, mówi mama, dzwoniąc do mnie ze Szczecina. Po tygodniu, już z Lublina, dodaje: „Nic się nie martw, do jesieni napiszemy”."