Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Liczba wydanych publikacji: 955

Sprawa jedenastu

Utworzono: 16 luty 2018

Z początkiem roku 2018 ukazała się kolejna, czwarta już przygotowana przez nas dla Wydawnictwa Znak, książka autorstwa prof. Andrzeja Friszkego "Sprawa jedenastu" pomagająca nam Polakom zachować w pamięci wydarzenia z najnowszej historii, brzemiennej w niezwykłe w skutkach wydarzenia. To wieloarkuszowe dzieło przyjmowało poprzez nasze działania ostateczną postać od sierpnia 2017 roku. Redaktorem książki, podobnie jak poprzednich, była Bogna Ziembicka. Współpraca z autorem "Czasu KOR-u", "Anatomii buntu" i "Rewolucji Solidarności" układała się bardzo dobrze. Te książki powinien mieć w domu każdy, szczególnie dlatego że polska młodzież jeszcze nie uczy się w szkole o krajowych wydarzeniach z lat 70 i 80...

Obywatel - NIE idiota

Utworzono: 23 listopad 2017

Z ogromną przyjemnością i z przekonaniem o jej wielkiej użyteczności prezentujemy naszą nową publikację – "Obywatel – NIE idiota" autorstwa Iwony Barwickiej-Tylek, przygotowanej do wydania przy udziale UJ. Ta książka to bardzo aktualna pomoc w rozeznaniu i przyjęciu własnej przemyślanej postawy wobec otaczającego nas natłoku przeróżnych opcji politycznych, z których każda usiłuje nas przekonać, że jest posiadaczem jedynej racji. Na przykładzie doświadczeń starożytnych ateńskich demokratów, a także twórców rzymskiego prawa, dowiadujemy się, jak ważny w funkcjonowaniu państwa jest udział w nim każdego obywatela. Tego udziału nie warto i nie należy zaniedbywać i lekce sobie ważyć.

Przewodnik wędrowca

Utworzono: 09 październik 2017

We wrześniu 2017 roku premierę miała przygotowana przez nas dla Wydawnictwa Otwartego książka "Przewodnik wędrowca. Sztuka odczytywania znaków natury". Jej autor Tristan Gooley zwraca uwagę czytelnikowi na drobiazgi, które zwykle rejestruje się chodząc na różne wędrówki, nie wiedząc, że niosą one ze sobą bardzo interesujące wskazówki. Ot, chociażby te związane z roślinami: stokrotki wyznaczające bardziej nasłoneczniony obszar, których łodyżki kierują się na południe (s. 97), sekrety, które kryje bluszcz, występowanie trawy czy polnymi kwiatami, oznaczające mokry i suchy obszar,pokrzywa zwyczajna rosnąca w nietypowych miejscach etc., etc.

Hashimoto

Utworzono: 15 wrzesień 2017

13 września 2017 r. miała miejsce premiera książki autorstwa Izabelli Wentz pt. "Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie", wydanej przez Wydawnictwo Otwarte, przy naszej wydatnej współpracy, obejmującej tym razem – poza jak zawsze wykonywanymi opracowaniem redakcyjnym z obsługą korekty autorskiej, dwoma korektami, redakcją techniczną, rewizją i łamaniem z przygotowaniem plików do druku i do publikacji elektronicznej – projekt wnętrza książki z opracowaniem typograficznym. Ze względu na swój tytuł książka dołącza jako kolejna do "Klubu JAK" naszych ulubionych, opracowywanych przez nas książek: zawiera przecież w tytule nazwę naszego Wydawnictwa JAK ;) A przy tym książka jest bardzo cenną pozycją pozwalającą samemu zapanować nad bardzo powszechnym schorzeniem autoimmunologicznym.

Olimpiada o Diamentowy Indeks. Matematyka

Utworzono: 17 czerwiec 2017

W czerwcu 2017 roku do dwóch wydanych przez nas dotąd zbiorów zadań z rozwiązaniami, jakie znalazły się w dziewięciu dotychczasowych edycjach Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie, dołączył trzeci zbiór, zapewne najważniejszy dla wielu przygotowujących się do tego konkursu kandydatów na studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. W 2015 roku wydaliśmy rozwiązania zadań z Chemii, od początku Olimpiady o Diamentowy Indeks, czyli od roku 2007/08, do roku 2013/14. Co roku aktualizujemy wydanie zadań z Fizyki, niedawno opublikowaliśmy wydanie czwarte, uzupełnione o najnowsze zadania z sezonu 2016/17. Wydanie pierwsze Matematyki obejmuje okres 2007/08 - 2015/16.