Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony.
Liczba wydanych publikacji: 882

Hashimoto

Utworzono: 15 wrzesień 2017

13 września 2017 r. miała miejsce premiera książki autorstwa Izabelli Wentz pt. "Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie", wydanej przez Wydawnictwo Otwarte, przy naszej wydatnej współpracy, obejmującej tym razem – poza jak zawsze wykonywanymi opracowaniem redakcyjnym z obsługą korekty autorskiej, dwoma korektami, redakcją techniczną, rewizją i łamaniem z przygotowaniem plików do druku i do publikacji elektronicznej – projekt wnętrza książki z opracowaniem typograficznym. Ze względu na swój tytuł książka dołącza jako kolejna do "Klubu JAK" naszych ulubionych, opracowywanych przez nas książek: zawiera przecież w tytule nazwę naszego Wydawnictwa JAK ;) A przy tym książka jest bardzo cenną pozycją pozwalającą samemu zapanować nad bardzo powszechnym schorzeniem autoimmunologicznym.

Olimpiada o Diamentowy Indeks. Matematyka

Utworzono: 17 czerwiec 2017

W czerwcu 2017 roku do dwóch wydanych przez nas dotąd zbiorów zadań z rozwiązaniami, jakie znalazły się w dziewięciu dotychczasowych edycjach Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie, dołączył trzeci zbiór, zapewne najważniejszy dla wielu przygotowujących się do tego konkursu kandydatów na studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. W 2015 roku wydaliśmy rozwiązania zadań z Chemii, od początku Olimpiady o Diamentowy Indeks, czyli od roku 2007/08, do roku 2013/14. Co roku aktualizujemy wydanie zadań z Fizyki, niedawno opublikowaliśmy wydanie czwarte, uzupełnione o najnowsze zadania z sezonu 2016/17. Wydanie pierwsze Matematyki obejmuje okres 2007/08 - 2015/16.

Sekretne życie drzew

Utworzono: 09 styczeń 2017

„Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena w tłumaczeniu Ewy Kochanowskiej to przygotowany przez nas dla Wydawnictwa Otwartego jeden z bestsellerów ostatnich miesięcy ubiegłego roku. Po sukcesie pierwszego rzutu Wydawnictwo Otwarte zdecydowało o błyskawicznym przygotowaniu wersji z sześćdziesięcioma kolorowymi ilustracjami, w zwiększonym formacie. Książka zyskała w ten sposób większą wagę, ale i niezwykły walor poznawczy, szczególnie ciekawy dla miłośników przyrody polskiej, jako że zamieszczone zdjęcia autorstwa dwóch polskich fotografów Krzysztofa Onikijuka oraz Adama Ławnika wykonano w większości w Białowieskim Parku Narodowym. Przygotowanie drugiego ilustrowanego wydania zajęło nam nieco ponad 14 dni.

Różany

Utworzono: 19 grudzień 2016

"Różany" Bogny Ziembickiej to nietypowe wydanie wszystkich tomów sagi o Różanach w dwóch książkach dostępnych we komplecie. Zdecydowaliśmy się na tę formę z myślą o wygodzie Czytelnika, by mógł mieć pod ręką całą opowieść, a nie musiał przerzucać ponadtysiącdwustustronicowej księgi. Dlatego tomy pierwszy i drugi czyli "Droga do Różan" i "Wiosna w Różanach" mieszczą się w pierwszej części – książce, która ma 604 strony, a tomy od trzeciego do piątego czyli "Tylko dzięki miłości", "Bądź przy mnie" i "Na zawsze Różany" znajdują się w drugiej części – księdze o 664 stronach. Komplet sprzedawany jest razem po bardzo atrakcyjnej cenie, o której zdecydowaliśmy, aby ułatwić Czytelnikowi dostęp do całej sagi, która w tym wydaniu jest przejrzana i uzupełniona przez Autorkę. Całkowicie nowe grafiki wewnątrz oraz nową szatę graficzną okładki Różan zaprojektowała Barbara Widłak.

Siedem lat później

Utworzono: 05 październik 2016

Rozmowa Doroty Wellman z Januszem L. Wiśniewskim nie toczy się wokół "S@motności w sieci", z której to książki Janusz L. Wiśniewski znany był przede wszystkim siedem lat temu, kiedy to odbył się pierwowzór rozmowy opublikowanej w niniejszym tomie... Z tegorocznej rozmowy wynika, że Autor wolałby być wreszcie kojarzony również z innymi tytułami... A po tych siedmiu latach ma ich na swoim koncie już ponad dwadzieścia! Jest m.in. bardzo wziętym autorem w Rosji. A przy tym zawodowym informatykiem. To nie wywiad, to rozmowa dwóch przyjaciół, aczkolwiek stroną bardziej "nagabującą" pozostaje Dorota Wellman. Książkę przygotowaliśmy dla Znaku Literanova w przeciągu sześciu tygodni.